FALSE
HIDE_BLOG
latest

Ισοπαλία για την Ένωση Ερμιονίδας 1-1 με τον Αίαντα Γαστούνης

Ισόπαλο 1-1 έληξε το εντός έδρας παιχνίδι της Ένωσης Ερμιονίδας απέναντι στον Αίαντα Γαστούνης για την 7η αγωνιστική του 4ου ομίλου της Γ&#...

Ισόπαλο 1-1 έληξε το εντός έδρας παιχνίδι της Ένωσης Ερμιονίδας απέναντι στον Αίαντα Γαστούνης για την 7η αγωνιστική του 4ου ομίλου της Γ' Εθνικής κατηγορίας.
Σκόραρε ο Τσόφλιος στο 23ο λεπτό με κεφαλιά και ισοφάρισε για τη φιλοξενούμενη στο 48ο ο Φερεκίδης με σουτ.
Η Ερμιονίδα στη συνέχεια του 2ου ημιχρόνου, έβαλε την μπάλα, κάτω, πίεσε τον αντίπαλό της και έχασε μοναδικές ευκαιρίες με τους Τριμπόνια , Νέτο, Κάλα , Τσόφλιο, αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει 2ο τέρμα.
Στο ίδιο διάστημα ο Αίαντας απείλησε δύο φορές. Στο 74', ο Τζιέρης αρχικά και ο Βιρβίλης στη συνέχεια πρόλαβαν τον Καράγιωργα, ο οποίος πάτησε περιοχή, ενώ στο 85ο, σουτ του ίδιου παίκτη του Αίαντα απέκρουσε ο Πονηρός .